רציתי לספר לכם על הרופא שלי ד"ר מיקי הרלינג.

אמחיש לכם דרכו את ההבדל בין רופא לבין פקיד. פקיד, אצלי זה כינוי גנאי למי שמתנהג, או נותן שירות, על פי נהלים ואיננו מתייחס לאנשים שונים לגופו של עניין.

מרבית הזמן, אני מבלה בעיסוקי השונים ברביצה. על כן, משתדל ללכת או לרכוב על אופניים, כמה שיותר.

לפני שנים אחדות התחילו כאבים בכף הרגל, שהכבידו על ההליכות שלי. התעלמתי מזה, כדרכי, עד שהם הפכו לבלתי נסבלים. התחלתי ליטול תרופות כנגד כאבים והמשכתי בהליכות. עד שסוף סוף, נאלצתי לעשות מעשה וקבעתי תור לאורטופד. הוא מישש רגע קט את כף הרגל, לוודא שזה לא דורבן, והפנה אותי לצילום רנטגן. כל זה לקח זמן מה ולבסוף הגעתי אליו לסיכום הבדיקות.

מבט חטוף על הצילומים הספיק לו כדי לסכם שיש לי ניוון הדרגתי של העצמות, מחמת הגיל. אין מה לעשות עם זה. אם זה יחמיר, יש זריקות ואם יחמיר עוד יותר, יש ניתוח.

יצאתי ממנו בהשלמה שאני אכן הגעתי לגיל, שלא כל דבר נתון לשינוי וכי עלי לקבל את הדין. ושכחתי מכל העניין. המשכתי ליטול תרופות נגד כאבים וצמצמתי בהרבה את ההליכות.

ד"ר הרלינג הוא רופא המשפחה כבר הרבה שנים. בביקור אצלו, לפני כשנתיים, בעניין שאינני זוכר אותו כרגע, ספרתי לו כבדרך אגב, על הביקור אצל האורטופד. מיקי קם ניגש למיטה, נשכב עליה והרים את רגליו. הדגים לי תרגילי תנועה של הפרקים בקרסוליים והציע לי לעשות כך מעת לעת, ללא משקל הגוף על כפות הרגליים.

כך עשיתי ותוך זמן קצר, נעלמו הכאבים לחלוטין ואני הולך בהנאה רבה בחופי הים. על הדרך גם השלתי 15 קילוגרמים, להעמיס פחות על כפות הרגליים.

יש עוד הרבה מה לספר עליו אבל לא כאן ולא עכשיו. הוא רופא שגם גולש בים וממליץ על פעילות גופנית מגוונת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *