מה הקורונה חושפת?

מתי נזכה לכך שערוצי התקשורת יגלו לנו את האמת. לא אמיתות מצוצות מן האצבע, כמו אמיתות דתיות, אלא אמיתות עובדתיות. מראיינים אנשים שהם או מטומטמים או ממש שקרנים בזדון הנשלחים לשקר לכם. ואני לא יודע להחליט מי יותר גרוע. המטומטמים או השקרנים.

מה הקורונה מגלה?

שרוב האנשים הינם מיותרים. ברגים קטנים במערכת צרכנית מיותרת הנאלצים לעסוק פרנסתם בעיסוקים מאולצים. וכשהם מושבתים מעבודה, הם אינם יכולים לרכוש ולקיים המוני מתפרנסים אחרים.

את תלמידי בכל השנים הנחיתי להפוך לעיסוק עיקרי את היכולת הכי מספקת שיש להם. את התחביב הכי גדול שלהם. ולצדו עוד תחביבים קטנים יותר. את מה שהם היו עושים גם ללא תמורה.

רוב פקידי עובדי המדינה הינם מיותרים. אמורים להיראות עסוקים או נחוצים למראית עין. רוב עובדי העיריה גם הם כאלו. רוב אנשי הצבא מיותרים.

אפשר להמשיך לשלם להם משכורת כלשהי בעודם הולכים לים ומשחקים מטקות. החיוניים ימשיכו להיות חיוניים והמיותרים ילמדו לעשות דברים אחרים להעביר את זמנם.

הנחוצים והחיוניים יהיו חרוצים כדרכם ויעילים שבעתיים.

והבעיה העתידית היחידה, תהיה לא קיום והישרדות, כי הגופים הגדולים ישלמו לכל אחד סכום שיאפשר לו להתקיים, בלי להמציא זכויות או מחלות כדי לקבל משהו מהמדינה.

הבעיה העיקרית בעתיד תהיה כיצד למלא את הזמן באופן מלא, ממצה, ומספק. כן. תרבות ועיסוקי תרבות יהיו הדבר הכי מעניין לעסוק בו בשעות הפנאי. כל אחד על פי יכולתו. מי שיכול רק כדורגל, יקבל שפע של כדורגל. מי שיכול פילוסופיה, היסטוריה, אמנות, מוזיקה, ציור, פיסול, וכאן, תבוא שורה ארוכה ארוכה של אפשרויות שופעות. בכל הגדלים ובכל הסוגים.

העולם יהפוך למכללה אחת ענקית וכולם ללמדנים הנהנים מלימודיהם ומעיסוקם.

אה, כן. לשם כך, תקציב התרבות חייב להיות חיוני יותר מתקציב הביטחון. ושרי התרבות יצטרכו להיות מובילים בתרבות.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *