הפקה

עיצוב סדר היום השבועי, עיצוב הזהות, עיצוב החיים.

לא במקרה בחרתי במונח הזה. הייתי ממליץ לכל אחד שיתגייס להפקת שינוי בחייו כשם שמפיקים אירועים כמו: סרט, סדרה, פסטיבל, מסיבות, ימי הולדת ועוד. כוח אדיר עמל ושוקד לטפל בעשרות, מאות ואפילו אלפי גורמים שאמורים לחבור זה לזה יחד בהתאמה מוחלטת עד לתוצר הסופי הטוב ביותר.

הפקה היא חוליה בשרשרת האמרגנות. היא המרכיב של ההוצאה אל הפועל של רעיונות ידידותיים. הגשמת מטרות מחייבת שרשרת ארוכה של הפקות מעשיות, תוך כדי תנועה קדימה והפקות לקחים. זה כולל סריקת הנוף התרבותי והבידורי: מופעים, הרצאות, חוגים ועוד. כיתות רגליים כדי לבדוק את השטח עד שמוצאים את המקום הנכון ואת הבילוי הנכון. כשמדובר בהפקת איכות בידורית משובחת ביחד עם בן-זוג, ההפקה מביאה בחשבון גם אותו בתכנון התכולה של הפגישות.

למשל, הפקה מתבקשת למי שעד כה היו לה רק קשרים חלקיים בתפזורת, לעיתים, עם כמה בני זוג במקביל, היא ללכת למסיבה עם אחד מהם ולהתנהג כאילו שהם כבר זוג נשוי וותיק. כלומר, הם מחויבים זה כלפי זה להיות במיטבם.

כדי שההפקה תהיה יעילה, חשוב להימנע ככל האפשר משיבושה של תכנית שנקבעה מראש. רק שני גורמים יכולים לשנות את תכנית ההפקה שלנו: תקלה רצינית, שאין לנו שליטה עליה או היחשפות להזדמנות כדאית יותר מזו שתכננו. חשוב שההפקות שלנו יעלו יפה, ושלא ניתן לכל משב רוח (או מצב רוח) לשנות את תכניותינו.

ההפקה כוללת גם פתיחת מניפה של כמה תסריטים אפשריים והיערכות אל מול כל אחד מהם, לפני שנוקטים צעד חשוב. למשל, שיחה חשובה עם בתך המתבגרת דורשת שיקול דעת מיוחד במינו. חשוב על כמה נוסחים של דבריך בקצרה, ללא הטפה. נסה לשער, למיטב ידיעתך, כיצד היא צפויה להגיב. הכן טיוטא ועבור עליה כמה פעמים. בחר את הזמן והמקום שמעלים את אחוזי ההצלחה במשא ומתן עמה. למשל, אם יש סכנת התלקחות של מריבה, כדאי אולי לקיים את הפגישה בבית קפה באווירה מתורבתת, ולא בבית.

תכנון של סוף שבוע, או עיצוב של ערב עבור כל אחד מכם ביחד ולחוד זו גם הפקה נפוצה.

כאן, מבססים תוך כדי התנסות את הלוגיסטיקה שתהפוך עם הזמן לחלק בלתי נפרד מזהותכם.

מפיקים לקחים מתוך הניסיון הזה ומשכללים אותו. למשל, אם במהלך הפגישה הגעתם לקולנוע ולא היו כרטיסים, או הגעתם למסעדה ולא היו מקומות פנויים, לא נורא. העיקר שתתקיים פעולת למידה. וכך, להבא, תכינו כרטיסים מראש לקולנוע וכן תזמינו מקומות במסעדה והערב שלכם יהיה מוצלח יותר. כאשר לא מתרחשת פעולת למידה, לא מפיקים לקחים וכך שבים ומדשדשים באותן שגיאות.

טוב, זו לוגיסטיקה פשוטה יחסים. (היא מסובכת רק לספונטאניים ולסרבני הלמידה). הרבה יותר מסובך לממש החלטות כגון: להוריד במשקל. כאן יש להתמיד בשרשרת של הפקות שיוליכו בסופו של דבר לתוצאה. שינוי הרגלי אכילה וביצוע של פעולות ספורט מכל הסוגים על בסיס יומי, למי שאינו מורגל בזה. לא קל להוציא החלטות כאלו מן הכוח אל הפועל ורבים מוצאים עצמם נכשלים בזה פעם אחר פעם. כאן, יש צורך לעיתים לגייס את כל האמצעים המאפשרים להשיג את המטרה הידידותית. החל מהתחברות לעוד ידידים שותפים להפקה וכלה בשכירת מאמן כושר אישי… לעיתים נזדקק לאמצעים מתוחכמים ויצירתיים יותר, על מנת להצליח להתקדם. ראה גם, שעורי בית ותכולת ימים.

זוהי תרגולת חשובה בעיצוב הזהות שלנו. כי רק אחרי שאנו מסוגלים להתמיד בכמה הפקות, בתחומים אחדים, יש לנו אפשרות להשוות ולזהות כמעט בוודאות את סדרי העדיפויות שלנו. מהן היכולות היותר טובות שלנו ומה בשדה האפשרויות רצוי לנו. שלא נשאיר את עיצוב הזהות שלנו אך ורק ליד המקרה הממוזל.